Stages per opleiding

Actie-pakket

Inburgering door Quintis

Een snelle inburgeringscursus door Quintis voor de buitenlandse "stagiaires". Check de online videos hier. >

Sranan Sabi (weetjes)

  • Suriname is qua grondstoffen het 7 na rijkste land ter wereld. Er wordt in Suriname op legale en op illegale wijze veel goud gewonnen in het binnenland. In de stad kan je redelijk goedkoop gouden sieraden kopen.
    Een mond vol gouden tanden, gouden ringen en gouden kettingen betekent dat je veel “pakkie” (geld)hebt.

Eetpatronen kinderen in kaart brengen en training opzetten

Stageplaats: Onderzoek en training opzetten eetpatroon schoolgaande kinderen.
Tijdsduur: in overleg
Aanvang stage: in overleg

Voor een stichting in Suriname het in kaart brengen van de eetpatronen van schoolgaande kinderen, in Suriname is er veel overgewicht onder de bevolking maar ook veel ondergewicht. Er zijn verschillende culturen met ieder zijn verschillende eetpatronen. De overheid wilt werken aan gezondere eetpatronen van kinderen, in Suriname is op dit gebied nog weinig voorlichting.

Het onderzoek houdt het volgende in:

– Stelt een plan van aanpak samen.
– Je maakt een selectie van basisscholen, 2 of 3.
– Je vraagt toestemming aan de leerkrachten en schoolhoofd en aan de minister voor uitvoering van dit project. (dit lijkt makkelijk maar kost altijd veel tijd).
– Brengt via onderzoek (denk aan enquetes) de eetegewoontes in kaart
– Geeft advies aan de minister van Onderwijs.
– Eventueel opzetten van de training
– Eventueel uitvoering trainingen van de kinderen
De stage is leuk en interessant, de student moet flexibel zijn en in staat zijn zelfstandig te werken. De student mag de opdracht met meerdere personen tegelijk uitvoeren indien gewenst.

Comments are closed.

Mogelijke stageplaats

  • Middelgroot Guesthouse / Resort in Parmaribo

    Stage: Meewerkstage Aanvang: In overleg Tijdsduur: In overleg Stageplaats bij een middelgroot guesthouse / resort in het hartje van Pamaribo met een zwembad en enkele kamers. Openingstijden zijn van 8 tot 00.00 uur. Je werk met superleuke collega’s en andere Nederlandse stagiaires. Je begleiding krijg je van een Nederlandse dame. Je werkschema / activiteiten worden afgestemd op de vereisten en opdrachten (competenties) van je opleiding. Wij hebben alleen positieve reacties gehad van studenten die er via ons hebben stagegelopen. lees meer over deze stageplaats…… Lees meer over deze stage —->

Sranan Sabi (weetjes)

  • WK – EK

    Surinamers zijn grote voetbalfans. Voor het WK lopen ze echter warmer dan het EK. Supporten heet in Suriname dan ook kraken. De vraag voor wie “Kraak” jij? Betekent: “Welk land support jij?” Brazilië is de grote favoriet, Nederland komt veelal op de tweede plaats met liefde en haat.

Testimonials

  • Vanavond (in Nederland) is Rogér aan de terugreis begonnen. Met veel, heel veel pijn verlaat hij Suriname. Niet alleen aan het land maar vooral ook aan de mensen in Suriname heeft hij zijn hart verloren. Mailtjes, telefoontjes, sms-berichtjes, alles was altijd vol lof. Het zal zeker niet bij deze enige keer blijven dat hij jullie land bezoekt, daar ben ik van overtuigd.
    Mede dank zij jou en andere collega’s en vrienden heeft hij zo’n mooie tijd van zijn stageperiode kunnen maken. Wij willen je dan ook heel erg bedanken hiervoor. Bedank ook de andere mensen van jullie kantoor. Als je weer eens in Nederland bent ben je van harte uitgenodigd bij ons in Posterholt.
    lees meer over deze stageplaats…